Badminton – Finał Strefy Wrocławskiej

16 listopada w hali Hasta la Vista rozegrane zostały finały strefy wrocławskiej w badmintonie.
Chłopcy zmagania w fazie grupowej rozpoczęli od przegranej z licealistami z Milicza 3:1. Drugi mecz z Liceum Ogólnokształcącym nr 1 nasi zawodnicy wygrali po zacięte walce, w której o zwycięstwie zadecydował dopiero czwarty mecz singlowy. Mateusz pewnie zwyciężył z zawodnikiem numer dwa zapewniając wygraną. Mimo wygranej z LO1 nasi zawodnicy musieli czekać na rozstrzygnięcie ostatniego meczu w grupie, którego wynik decydował o awansie do fazy pucharowej. Korzystny wynik i drugie miejsce w grupie premiowało naszą drużynę do kolejnej fazy gier. Niestety zmęczenie po zaciętych i przedłużających się meczach grupowych, a także fakt o braku zmiennika i nocnych przygotowaniach do olimpiady mocno wpłynęły na dyspozycję i nie pozwoliły naszym zawodnikom zwyciężyć w meczu z EZN. Ostatecznie Franek z Mateuszem zajęli 5 miejsce.
Dziewczęta trafiły do grupy z reprezentacjami z LO I i Milicza oraz z LO XII. Pierwszy mecz nasze zawodniczki rozegrały z LO I. W meczu otwarcia Iga pewnie zwyciężyła oddając przeciwniczce tylko 3 punkty w pierwszym secie. Wynik końcowy to 3:1 z LO I zapowiadał dobrą grę naszych debiutantek w reprezentacji – Neli i Martyny oraz pewne wyjście z grupy. Drugi mecz, rozgrywany z zawodniczkami z Milicza potwierdził dobrą dyspozycję naszych dziewczyn. Pewna wygrana zapewniła wyjście z grupy do półfinału. W ostatnim meczu grupowym z LO XII nasze reprezentantki musiały uznać wyższość przeciwniczek. W półfinale Trójka, tak jak rok temu, spotkała się z LO nr VIII i tym razem pomimo dobrej gry nasze reprezentantki przegrały z późniejszymi mistrzami. Pomimo dwóch przegranych Trójkowiczki walczyły dalej o brązowe medale i awans do finałów dolnośląskich. W pierwszym starciu bardzo dobrze zaprezentowała się Nela z lepszą z zawodniczek ze szkoły FEM chociaż ostatecznie nie udało jej się wygrać tego spotkania. Następnie Iga dwukrotnie rozgromiła przeciwniczki w meczach singlowych a gra deblowa dała pewne zwycięstwo i awans do finałów dolnośląskich. Kolejne zmagania naszych dziewcząt już za tydzień.
Ogromne podziękowania za walkę o każdą lotkę.
Gratulacje dla debiutujących w tym roku: Neli Chowaniec z 2E, Martyny Wysockiej z 1A, Mateusza Szklaczyka z 3A oraz zeszłorocznym reprezentantom: Idze Sigurskiej z 4D oraz Franciszkowi Dołasińskiemu z 2 C.