Mistrzostwa Strefy Wrocław w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt 2024

KOLEJNY MEDAL PIŁKAREK
W dniu dzisiejszym w hali MOSiR w Brzegu Dolnym odbył się turniej półfinałowy i finałowy Mistrzostw Strefy Wrocławskiej w Piłce Nożnej Halowej. W zawodach prawo startu miało sześciu mistrzów powiatowych oraz wice-mistrz Wrocławia – drużyna LO III.
W fazie półfinałowej nasz zespół rywalizował z zespołami ze Żmigrodu i Milicza. W obu meczach nasze zawodniczki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Grały mądrą i ładną piłkę, mając przez cały czas wydarzenia na boisku pod kontrolą. Oba mecze zakończyły pewnymi zwycięstwami 2:0. W meczu ze Żmigrodem 2 bramki zdobyła Anna Grynkiewicz, a z Oleśnicą do bramki trafiły Maja Stasik i Katarzyna Knapińska.
Pierwsze miejsce w grupie półfinałowej dało awans do 3-zespołowego finału i szansę walki o Finał Mistrzostw Dolnego Śląska.
W pierwszym meczu fazy finałowej naszym rywalem był zespół SMS Junior. Trójkowiczki do meczu przystąpiły niezwykle zmotywowane i pełne wiary w zwycięstwo. Widać to było w grze. Przez całe spotkanie grały znakomicie, trzymając się ustalonej taktyki. Mocna defensywa, znakomite parady bramkarki i kontrataki pozwalały wierzyć, że w końcu pokonamy zespół SMS. Niestety trzy minuty przed końcem rywalki zdołały zdobyć bramkę i dowieźć zwycięstwo do końca mimo kilku doskonałych okazji z naszej strony w ostatnich minutach.
Do drugiego meczu finałowego z zespołem z Milicza nasze dziewczęta przystąpiły rozbite fizycznie i mentalnie pojedynkiem z Juniorem. Grały ambitnie, walczyły ale brakowało już sił i mecz zakończył się porażką 1:3 po bramce Jagody Leszczyńskiej.
Ostatecznie drużyna osiągnęła wielki sukces zdobywając brązowe medale w Strefie Wrocławskiej.
Gratulacje za świetny wynik i wielką wolę walki dla wszystkich zawodniczek.
Skład zespołu: Weronika Adamowicz 4a, Anna Grynkiewicz 4c, Katarzyna Knapińska 4a, Jagoda Leszczyńska 3b, Klara Wszędybył 2b, Alicja Madej 2a, Maja Stasik 1d, Hanna Likus 1d.