Finał Mistrzostw Wrocławia w piłce Ręcznej Chłopców 2024

Piłkarze ręczni z Trójki brązowymi medalistami Mistrzostw Wrocławia!!!
Co za EKIPA💪🔥
Z wielką radością informujemy o sukcesie naszych szczypiornistów ! Dzisiaj 7 marca 2024 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr IX rozegrany został finałowy turniej Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej chłopców. Nasi zawodnicy po uzyskaniu zasłużonego awansu po występach w eliminacjach grupowych i ćwierćfinałowych stawili się na ten turniej pozytywnie zmotywowani fizycznie i psychicznie , gotowi powalczyć o nawet najwyższe trofeum.
Naszym półfinałowym przeciwnikiem byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr II złożonego z zawodników na codzień grających w zespole WKS Śląsk Wrocław. Trojkowicze podjęli rękawice i w dobrym , trzymającym do końca w napięcia spotkaniu, którego wynik przechylał się raz na korzyść jednego a raz drugiego zespołu , zakończyli ten mecz wynikiem remisowym 10 : 10 . W dogrywce czekały rzuty karne , w których to nasi zawodnicy okazali się nieco słabsi , pudłując dwukrotnie… Było więc blisko…Ale tak się zdarza. To jest sport.
Naszym rywalem w boju o III miejsce w turnieju zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr V , których pokonali w drugim meczu półfinałowym gospodarze z „ dziewiątki” .
Do tego spotkania nasi zawodnicy podeszli pewnie acz rozważnie. Prowadzili cały mecz kontrolując wynik aby na koniec zdecydowanie wygrać 24 : 16.
Dobra i przemyślana gra w obronie , udane interwencje bramkarskie a także skuteczne prowadzenie gry w ataku zakończone celnymi trafieniami naszych snajperów Adama Spexarda i Mateusza Rzeźnika, których wspierali Ignacy Bronowicki i Michał Kozioł a także pozostali członkowie zespołu dały zasłużone zwycięstwo dzięki , któremu na szyjach naszych zawodników zawisły brązowe 🥉
Wielkie brawo dla całego ZESPOŁU 👏👏👏
Gratulacje dla teamu , którego dobry klimat czuć na boisku jak i poza nim💪. Dzięki za te bardzo dobre zawody Panowie❤️.
Ostateczna kolejność
1. LO IX
2. LO II
3. LO III
4. LO V
Dziękujemy za organizację SZS Wrocław oraz LO IX.
Gratulacje dla zwycięzców 👏. Powodzenia w rozgrywkach strefowych💪
Szkołę reprezentowali : Adam Spexard 4C , Mateusz Rzeźnik 3C, Ignacy Bronowicki 3C, Mikołaj Matusiak 4 D, Hubert Abramowicz 4 A, Michał Kozioł 2 B, Piotr Jopek 3 C, Franciszek Dołasinski 3 C, Stanisław Różycki 3 C, Tymoteusz Kałużny 3D, Piotr Siewiera 3 A , Maksymilian Nowotnik 3 A , Mikołaj Nowowiejski 3 D, Krzysztof Ciapa 4 D i Mikołaj Nowotnik 1 A