Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej 2022/23

Srebrne medale dla lekkoatletek i lekkoatletów LO III

Na stadionie w Zgorzelcu odbył się Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Znakomicie w tych zawodach zaprezentowali się nasi zawodnicy. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyły srebrne medale w klasyfikacji zespołowej. Gratulacje.

Indywidualnie na podium stanęli:
I miejsce: Maciej Durkalec 4A – 400m
Mikołaj Matusiak – oszczep
Sztafeta 4×100 M (Maciej Durkalec 4A, Mikołaj Matusiak 3D, Tymoteusz Kałużny 2D, Michał Kozioł 1B
II miejsce: Kinga Borowska 2E -200m
Kamila Jędraszek 1E -800m
Jędrzej Dobrowolski 1D – skok wzwyż
III miejsce: Aleksandra Król 2D – skok w dal
Anna Grynkiewicz 3C- kula
Maja Kilarska 2D – skok wzwyż
Natalia Dańkowska 3D – 200m
Dominika Żmuda 2B – 1500m
Michał Machlański 2C- 400m
Sztafeta 4×100 DZ (Natalia Dańkowska 3D, Katarzyna Ciszek 2D, Kinga Borowska 2E, Zuzanna Ignaszewska 1A)

Sukces zespołowy nie byłby możliwy bez bardzo dobrych występów pozostałych naszych zawodników:
Dziewczęta: Olmpia Szymańska 2E, Amelia Stochniał 2E, Hanna Sapilak 1E, Alicja Madej 1A, Ewa Bogacz 1A, Zofia Zdrojewska 2E, Szymon Pyzik-trener
Chłopcy: Ignacy Bronowicki 2C, Tomasz Woźniak 3D, Franciszek Dunajski 4A, Maciej Smardz 4A, Jakub Dolla 1D, Wiktor Krajewski 1D, Mikołaj Nowowiejski 2D, Bartłomiej Kaśków 2C, Leon Fischer 1C, Karolina Hildebrandt-trener.
Jeszcze raz ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników.
Dzisiejsze zawody w Zgorzelcu były ostatnim w sezonie startem lekkoatletów wiec tradycyjnie już chcielibyśmy gorąco podziękować tegorocznym absolwentom, którzy przez cztery lata reprezentowali LO III w zawodach LA. Dziękujemy za medale, dyplomy i puchary, których wywalczyliście wiele ale najbardziej dziękujemy za ambicję i wysiłek włożony w starty na bieżni.
Podziękowania dla: Kacper Chachulski, Franek Dunajski, Maciek Durkalec, Maja Frankowska, Wit Kowal, Maciek Smardz, Damian Sosulski, Helena Rolska, Kacper Faliński, Ida Charatonik, Basia Kamińska, Filip Mądry.