Finał Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej 2018

W samo południe w hali Parkowa nasi zawodnicy rozpoczęli turniej finałowy Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej. Niestety wśród czterech drużyn grających w finałach tylko trzy otrzymują medale. Bardzo nam zależało, aby powtórzyć ubiegłoroczny wynik piłkarzy ręcznych i wywalczyć ponownie jedno miejsce na podium. Pierwszy mecz to spotkanie bez historii, naszym przeciwnikiem był zespół LO IX, który bardzo chciał zrewanżować się za porażkę z zeszłego roku. Nasz przeciwnik w tym sezonie ma bardzo silny skład i bez specjalnych problemów wybił nam z głowy marzenia o grze w finale turnieju. Los sprawił, że w meczu o trzecie miejsce „Trójkowicze” trafili na ”Dwunastkę”, z którą przegraliśmy po wyrównanym meczu w eliminacjach. Naszym pragnieniem było móc zagrać ponownie i zmierzyć się w spotkaniu o medal. Mecz zaczął się od szybkich ataków z obu stron i po kilku minutach na tablicy widniał wynik 3:3. Od tego momentu zawodnicy LO III poprawili gre w obronie i zdobywali bramki z szybkiego ataku. Kluczowym momentem była kontuzja podstawowego zawodnika LO XII i od stanu 6:3 „Trójka” tylko powiększała swoją przewagę. Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować, że zawodnicy LO III zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Wrocławia!
Olbrzymia ambicja i waleczność doprowadziła do sukcesu w tak wymagającej dyscyplinie jaką jest piłka ręczna. Tym bardziej się cieszymy, że medal zdobywają uczniowie ze szkoły, której sala gimnastyczna jest wielkości 1/3 właściwego dla dyscypliny boiska!
Ogromne podziękowania za wspaniałe emocje, których mogliśmy doświadczyć w takcie wszystkich spotkań Mistrzostw.
Wyniki:
LO III – LO IX 4:12
LO III – LO XII 15:6

Skład LO III: Michał Grzybowski, Artur Stopa 6 bramek, Michał Purzycki, Szymon Jonkisz 1 bramka, Michał Moryto 1 bramka, Mikołaj Glinicki 1 bramka, Paweł Wielogórski 1 bramka, Adam Fabijan 1 bramka, Adrian Mynarski 2 bramek, Bartosz Korta 1 bramka, Andrzej Cioska, Jakub Haba 5 bramek, Łukasz Czerwiec.