Siatkarze brązowymi medalistami Finału Wrocławskiej Licealiady

Mamy to!!! Trzecie miejsce Trójki to sukces w tej dyscyplinie po okresie paru „chudych” latach. Mogło być lepiej przy odrobinie szczęścia ale cieszymy się z tego medalu. Po losowaniu par półfinałowych, trafiliśmy na LO XII, teoretycznie mocniejszego przeciwnika od nas. Z tym zespołem, zmierzyliśmy się w pierwszym meczu Turnieju Finałowego, rozgrywanego właśnie w tej szkole. Pierwszy set pokazał, że nasi chłopcy nie obawiają się żadnego przeciwnika. Wyrównana walka, z ładnymi akcjami, toczyła się do stanu 15:15, gdy naszym zawodnikom przestała się kleić gra, a rywal spokojnie punktował, wygrywając seta 25:18.  Metamorfoza naszej drużyny w secie drugim, gra coraz lepsza, dobre przyjęcie, rozegranie i skuteczne ataki,   bloki, czego efektem prowadzenie 7:3, 20:16 …. i nagłe zatrzymanie w jednym ustawieniu. Dwunastka zdobywa 7 kolejnych punktów, nasz zespół jeden i robi się 21:24. Praktycznie przegrany set ale zryw Trójkowiczów powoduje doprowadzenie do remisu  24:24. Niestety, po naszych błędach przegrywamy 24:26 i cały mecz 0:2. Szkoda tej niewykorzystanej szansy ale taki jest sport. Gramy zatem mecz o 3. miejsce z LO X, przegranym zespołem drugiego półfinału: Junior – LO X . Mocno zmotywowani perspektywą wywalczenia 3. miejsca, chłopaki grają koncertowo. Wygrywamy pierwszego seta 25:16. W secie drugim, następuje słabszy okres gry naszego zespołu, jednakże po doprowadzeniu do remisu 21:21, końcówka seta należy do nas i po dramatycznych zwrotach zwyciężamy w secie 25:23 i w całym meczu 2:0. Rozgrywki wrocławskie rozpoczynaliśmy przegraną z LO X w Strefie Wschód, a zakończyliśmy wygraną w Finałach Wrocławia, co skutkowało brązowym medalem.

Brawo chłopaki, gratulacje za wolę walki, wiele ciekawych zagrań i tak wysokie, 3. miejsce miejsce we Wrocławiu.

Na sukces w dzisiejszych Finałach zapracowali: Joachim Jasięga kl. 3Bg – kapitan, przyjmujący, Paweł Janas 3Cg –przyjmujący, Antek Kołat 3Dg – atakujący, Kacper Faliński – 3Cp –rozgrywający, Wiktor Kotwa 3 Dg-środkowy, Karol Hantke 3Bg – środkowy i Libero: Kajetan Korwin –Kijuć 3Dp i Tymek Kałużny 1d. Ponadto Trójkę reprezentowali: Maks Nowotnik 1a (gra w 1. meczu), Michał Girulski 1d, , Oskar Kalinowski 2a, Wojtek Majchrowski 2c (gra w 2. meczu), Kacper Kuchciński 3Dp., Wojtek Zieliński 3Dg, Karol Bednarek 1c. Ponadto w całym sezonie skład uzupełniali: Maksymilian Kowalski 2a i Franek Dołasiński 1c.