SREBRO DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Na boiskach AWF rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej, w którym uczestniczyło sześć zespołów podzielonych na dwie grupy.
Nasze dziewczęta zmagania rozpoczęły od zwycięstwa w fazie grupowej z ZS Głogów 2:0 (17:15, 15:13). W drugim meczu grupowym lepsze okazały się rywalki z LO Strzelin zwyciężając 2:0 (15:12, 15:13). Takie wyniki dawały naszym dziewczętom awans do półfinały i rywalizację ze zwycięzcą drugiej grupy II LO ze Świdnicy. Mecz półfinały całkowicie zdominowały nasze zawodniczki, które zwyciężyły 2:0 (15:8,15:4) i zapewniły sobie awans do wielkiego finału, w którym czekał zespół LO Strzelin.
Mecz finałowy, który był rewanżem za pojedynki z grupy i z finału Strefy miał bardzo wyrównany przebieg i dostarczył wielu emocji. Pierwszego seta nasze zawodniczki wygrały 15:13, by w drugim ulec rywalkom 12:15. O tytule mistrzowskim decydował tie-break, w którym lepsze okazały się dziewczęta ze Strzelina wygrywając 11:9.
Mimo porażki w finale nasze zawodniczki osiągnęły historyczny sukces zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzyń Dolnego Śląska po doskonałej grze w całych rozgrywkach. Gratulacje dla całego młodego zespołu (wszystkie dziewczęta są z klas drugich).
Na sukces zapracowały: Zofia Kabała 2a, Antonina Zięba 2d, Sabina Mądry 2e, Iga Szostak 2a

Print Friendly, PDF & Email