Złoto i srebro w Finałach Licealiady Strefy Wrocławskiej w Siatkówce Plażowej

Bardzo udane występy naszych drużyn w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców, rozgrywanych na boiskach AWF na Polach Marsowych.
Złoto chłopaków, to kolejny sukces na etapie ½ Finałów rozgrywek dolnośląskich. Wygrana we wszystkich meczach i tylko jeden set stracony, w Finale z LO VII. Chłopcy grali w dwóch grupach po 3 zespoły, do dwóch wygranych setów, do 15 pkt., tie break do 11. W eliminacjach Trójkowicze pokonali ZS z Milicza 2:0 (12 i 11) i LO z Oleśnicy 2:0 (8,9), a w półfinale EZN z Wrocławia 2:0 (10,17). Mecz o 1. miejsce stoczyliśmy (tak jak w Mistrzostwach Wrocławia) z LO VII. Nie był to łatwy mecz ale efektem końcowych stała się wygrana 2:1 (10,-6, 6). To sukces nie notowany do tej pory w Trójkowej plażówce, zakończony dodatkowo awansem do Finałów Dolnego Śląska (5.06 Wrocław) Bardzo dobra gra, trzymająca często w napięciu to zasługa Franka Korty 2c, Maksa Nowotnika 3a i Michała Kozioła 2b. Gratulacja, serdeczne podziękowania!
Tylko jedno miejsce na podium niżej w stosunku do chłopaków, zanotowały nasze dziewczęta. Srebro wywalczone po bardzo dobrej grze i awans do Finałów Dolnego Śląska, to równie osiągnięcie po raz pierwszy w historii szkoły. Dziewczęta grały systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczów, w setach jak u chłopaków. Trójkowiczki, poza meczem finałowym, nie przegrały żadnego meczu. Wygrały kolejno: z LO Brzeg 2:1 (-12,8,2), z LO Strzelin 2:0 (10,15), w półfinale z LO Brzeg (13,8). Finał to powtórka z LO Strzelin i niestety porazka 0:2 (10:12, 7:11). Na te wyniki, 2. miejsce zapracowały: Zosia Kabała 2a, Tosia Zięba 2d i Iga Szostak 2a. Serdeczne gratulacje i powodzenia w Finałach.