Finał Wrocławskiej Licealiady w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców

W czwartek 4 kwietnia 2024 roku w hali WKK przy ulicy Czajczej rozegrane zostały finały Mistrzostw Wrocławia w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział 16 reprezentacji dziewcząt oraz aż 30 reprezentacji chłopców. Wśród nich nie zabrakło przedstawicielek i przedstawicieli Trójki.

Dziewczęta w grupie rywalizowały z LO XI, LO IV oraz ZS nr 8 uzyskując odpowiednio wyniki
LO III : LO 11 7 : 2
LO III : LO IV 3 : 5
LO III : ZS NR 8 7 : 10
Po wygranym spotkaniu z „11” nasze apetyty na awans wzrosły i z nadzieją przystąpiłyśmy do spotkania z LO IV. Zacięty pojedynek trwał do końca jednak to nasze rywalki zaliczyły celne trafienie w końcówce spotkania pokonując Trójkowiczki jednym punktem. Ostatnie spotkanie w grupie nasze dziewczęta rozegrały z mocnym składem ZS nr 8 , który od początku meczu kontrolował wynik chociaż nasze reprezentantki ambitnie próbowały dorównać rywalkom.
Ostatecznie reprezentacja dziewcząt zajęła 3 miejsce w grupie i 11 miejsce w Finale Mistrzostw Wrocławia . Brawo cały zespół. Wszystkie zawodniczki wykazały się wielkim zaangażowaniem zarówno w ataku jak i w obronie a dodatkowo trafienia Olimpii z dystansu sprawiały, że gra naszych reprezentantek prezentowała się naprawdę dobrze.
Szkołę reprezentowały : Olimpía Szymańska 3E, Katarzyna Knapińska 4 A, Anna Grynkiewicz 4C oraz Alicja Madej 2A.

Reprezentacja chłopców również rywalizowała w 4 zespołowej grupie , w której zmierzyła się z LO V, ZSEIA oraz z Technikum nr 18. Nasi koszykarze wygrali wszystkie spotkania uzyskując odpowiednio wyniki
LO III: LO V 9 : 7
LO III : ZSEIA. 6 : 5
LO III : Technikum nr 18 10: 1
Dwa pierwsze spotkania w regulaminowym czasie zakończyły się remisami ale to właśnie dogrywki należały do Trojkowiczów , którzy zachowali zimną krew w obronie a celne trafienia naszego kapitana Mikołaja pieczętowały zwycięstwa 💪. Pierwsze miejsce w grupie ! Wielka radość z awansu oraz oczekiwanie na rywala w 1/8. Okazała się nim reprezentacja LO XIII , która zajęła w swojej grupie drugie miejsce. Zacięte pod każdym względem spotkanie zarówno w ataku jak i w obronie przechylało wygraną raz na stronę jednego a raz drugiego zespołu . W końcówce spotkania na tablicy widniał remis 9 : 9 . Niestety w ostatniej sekundzie meczu celnym trafieniem zakończyli je rywale podnosząc wynik na 10 : 9 .
Smutek, rezygnacja, rozczarowanie zapanowały w zespole … trochę żal, że mimo tak dobrej gry drużyna w tym miejscu zakończyła rozgrywki…
Należy jednak pochwalić bardzo dobrą czasami wręcz fenomenalną grę naszych zawodników. Mocna obrona, przechwyty, przejęcia i zbiórki dawały wymierne efekty w postaci celnych trafień , którymi może się pochwalić każdy z naszych reprezentantów . Jednak należy wyróżnić grę Mikołaja Nowowiejskiego, który w sposób spektakularny prowadził chłopaków do zwycięstw a jego parady rzutowe a w szczególności te za „2” wyprowadzały zespół na prowadzenie.
Ostatecznie Trójka znalazła się na 16 pozycji w Finale Mistrzostw Wrocławia .
Wielkie brawa dla drużyny👏
Szkołę reprezentowali : Mikołaj Nowowiejski 3D, Jakub Paluszkiewicz 4D, Adam Spexard 4 C i Mikołaj Matusiak 4D

Jeszcze raz wielkie brawa i podziękowania dla obu reprezentacji za grę i serducho do koszykówki.
Dziękujemy organizatorom za sprawnie przeprowadzone zawody a także gratulujemy wszystkim zwycięzkim reprezentacjom 👏👏👏