Dolnośląska i Wrocławska Licealiada w short track’u – Finały

LO III  w short track’u na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu potęgą jest i basta. W Finałowych zawodach w ramach Licealiady Dolnośląskiej i Wrocławskiej, dziewczęta naszej szkoły odniosły potrójny sukces, zdobywając kolejno: I miejsce drużynowo na Dolnym Śląsku, I miejsce również drużynowo we Wrocławiu, a Ania Grynkiewicz indywidualnie dołożyła do tego złoty medal, nie dając najmniejszych szans rywalkom,  jeżdżąc na łyżwach rewelacyjnie od eliminacji do finałów, zawsze zajmując I miejsca. Brawo i gratulacje dla Ani (4c), jak i pozostałych Trójkowiczek ,które nie zawiodły, dokładając punkty do tego sukcesu, Były to: Jagoda Leszczyńska (3b), Monika Izworska  (1a) i Tosia Zięba (2d).

Bardzo dobry występ na lodowisku na Nowym Dworze zaliczyli również chłopcy z Trójki. W silnej konkurencji walczyli dzielnie, zajmując VI miejsce zarówno na Dolnym Śląsku, jak i we Wrocławiu. Liderem zespołu stał się Marcin Andryszkiewicz (1a), który jak burza szedł przez zawody, awansując z każdego etapu rywalizacji wyżej, trafiając do ścisłego , czteroosobowego Finału. Znakomita jazda i …. na mecie dwóch zawodników jednocześnie. Sędzia zdecydował, że wygrał zawodnik z ZS Nr 2, choć wielu obserwatorów widziało Marcina jako Mistrza.  Werdykt przyjmujemy, ciesząc się z Wicemistrzostwa   naszego , młodego zawodnika. W przyszłym roku Marcin pokaże, kto jest lepszy ;).  Brawo i gratulacje dla Marcina, brawo chłopaki za ambitne starty i zajęte miejsca. Na bardzo dobry wynik złożyły się dodatkowo starty: Kuby Paluszkiewicza (4d), Pawła Ściegienko (1a) i Karola Solarka (1a) .

Lód się rozpuszcza, idzie wiosna a Ania Grynkiewicz i Kuba Paluszkiewicz  nie pojeżdżą już niestety na lodzie w przyszłym roku szkolnym, reprezentując tak dobrze LO III, przynosząc sukcesy i chwałę naszej szkole. Oboje kończą w tej dyscyplinie swoją Trójkową przygodę, Dali z siebie wszystko, jak zawsze nie oszczędzając się, wkładając w rywalizację  całe serce i swoje umiejętności. Dziękujemy Im za to !!!