Finał Dolnośląskiej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych

W deszczową, jesienną pogodę Trójkowiczki stanęły na starcie finałów dolnośląskich w sztafetowych biegach przełajowych w Olsztynie Lubańskiej. Pogoda zapowiadała trudne warunki biegowe, mokre i śliskie podłoże w przełajach nie należy do przyjemności. Na szczęście, po przyjeździe na miejsce deszcz przestał padać i rozpogodziło się! Awans do finałów z drugiego miejsca, za LO II było sporą mobilizacją do uzyskania lepszego rezultatu.
Na trudnej pierwszej zmianie stanęła Olimpia – start wśród 16 zawodniczek i wyprowadzenie pierwszej zmiany na najlepszą możliwą pozycję to zadanie wymagające ogromnej siły fizycznej i psychicznej. Olimpia przybiegła na bardzo dobrej, czwartej pozycji. Niestety zamieszanie na kolejnej zmianie spowodowało stratę wielu cennych sekund. Na szczęście Julka trzymając się czołówki przekazała Kamili pałeczkę sztafetową na 5 pozycji. Kolejny raz Kamila pokazała, że nie ma poddaje się do ostatniego metra. Wyprowadziła sztafetę na drugą pozycję. Mały zapas nad trzecią sztafetą z LO II utrzymała Kasia. Przedostatnią zmianę rozpoczęła Kinia z zadaniem utrzymania drugiej pozycji i uzyskania jak największej przewagi. Ostatnia w sztafecie ruszyła na trasę debiutująca w trójkowej reprezentacji Maja. Doping całej drużyny i walka do ostatniego metra umożliwiła cieszyć się z wymarzonego drugiego miejsca!
Serdecznie gratuluję!
Dziewczęta startowały w składzie: Julia Kienik 1A, Maja Stasik 1D, Kamila Jędraszek 2D, Katarzyna Ciszek 3D, Kinga Borowska 3E i Olimpia Szymańska 3E
Print Friendly, PDF & Email