LICEALIADA WROCŁAWSKA W KOSZYKÓWCE 3X3 DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku w LO IX odbyła się licealiada w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców. W tym bardzo licznie obstawionym turnieju wystartowały także reprezentacje Trójki. Dziewczęta w pierwszej rundzie zagrały ze zespołami LO V i LO IV . Niestety po dobrej i ofiarnej grze przegrały oba spotkania zajmując III miejsce w grupie nie uzyskując awansu do kolejnego etapu. Ostatecznie nasze reprezentantki w składzie Alicja Pytel 4 D, Anna Grynkiewicz 3 C, Ewa Bogacz 1 A i Joanna Pietryk 1A zajęły 11 miejsce na 15 zespołów.
Drużyna chłopców w I rundzie rozegrała 3 spotkania odpowiednio przegrywając z LO XII i wygrywając z ZSTIE oraz po walkowerze z LO PWR i uzyskała awans do rundy II . Na tym etapie również nasi reprezentanci zagrali 3 mecze , w których ulegli LO II oraz wygrali z LO IV i ZSEIA. To zapewniło im awans do rundy III gdzie ponownie trafili na LO XII. Po zaciętym i pięknym spotkaniu, w którym to właśnie trójkowicze przez większość czasu prowadzili ( 9:8) ostatecznie w końcówce meczu rywale dorzucili dwa punkty i wygrali 10:9. Na koniec nasza drużyna rozegrała przegrane spotkanie z LO IX i ostatecznie zajęła bardzo dobre i wysokie VI miejsce w turnieju na 24 startujące zespoły.
Należy podkreślić bardzo dobra grę naszych zawodników w tym punktującego Mikołaja Nowowiejskiego 2 D w tym wielokrotnie za 2 pkt oraz Wita Kowala 4 A , Jakuba Paluszkiewicza 3 D i Mikołaja Matusiaka 3 D. Brawo WY!
W tym miejscu należy pokreślić bardzo dobra grę naszych czwartoklasistów , wkrótce absolwentów Alicji Pytel i Wita Kowala , którzy to rozegrali swoje ostatnie spotkania w barwach LO III w koszykarskiej reprezentacji . Wielkie brawa.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim uczennicom i uczniom czwartych klas, którzy wkrótce opuszczą mury naszej szkoły ,za pracę, wysiłek i serce włożone w grę w reprezentacji w koszykówce. Dziękujemy za Waszą obecność na treningach i turniejach zarówno w koszykówce 5×5 i oraz 3×3.
Dziękujemy Alicji Pytel, Mai Frankowskiej, Justynie Borowiak, Marcie Kosz, Barbarze Kamińskiej, Michałowi Januszkiewiczowi, Witowi Kowal, Marcelowi Sokalskiemu, Wojciechowi Sobińskiemu, Filipowi Mądremu.
To był zaszczyt pracować z Wami.

Pożegnalny mecz reprezentacji czwartych klas kontra reszta szkoły odbył się w sobotę 15 kwietnia i zakończył wygraną starszych i doświadczonych💪