Dolnośląski obóz Młodzieżowych Sędziów Sportowych w Głuchołazach

W miniony wtorek, zakończył się kurs grupy naszej młodzieży, na Młodzieżowego Sędziego Sportowego w piłce siatkowej. Podsumowaniem zdobytej wiedzy z przepisów tej dyscypliny, jak i praktycznego sędziowania był obóz MSS, zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „ Dolny  Śląsk” w Głuchołazach w dniach 4-6 grudnia. Na obozie, w którym oprócz naszej szkoły uczestniczyło 6 innych szkół z województwa, przeprowadzono forum nt. przepisów i sprawdzano umiejętności praktycznego sędziowania. W trakcie, kursanci zdawali test z przepisów i wprawiali się w praktycznym sędziowaniu. Trójkowicze wypadli bardzo dobrze z tych wszystkich sprawdzianów, uzyskując tytuł i uprawnienia do sędziowania zawodów SZS w ramach Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkół. To najwyższe wyróżnienie w  województwie uzyskali: Ania Grynkiewicz 3c, Szymon Stasieńko 3d, Szymon Oczkowski 2d, Jakub Szczeblowski 2d, Maksymilian Nowotnik 2a, Zosia Kabała 1a, Iga Szostak 1a (najlepiej zdany egzamin z przepisów), Maja Wieczorek 1a, Jakub Ziemba 1a, Tymon Drop 1a i Tosia Zięba 1d.

Serdeczne gratulacje dla całej ekipy LO III , która zaprezentowała się najlepiej na obozie. Powodzenia w sędziowaniu i rozwijania  kariery sędziowskiej na wysokim szczeblu.

Miłym akcentem było też zebranie dużej ilości słodkości przez wszystkich uczestników szkolenia i przekazania  dzieciom , uchodźcom z Ukrainy w Dzień Mikołaja