Lcealiada Strefy Wschód W piłce siatkowej chłopców eliminacje

Długo wyczekiwany sezon siatkarski ruszył. W rozgrywkach Strefy Wschód, reprezentacja LO III wystąpiła na turnieju eliminacyjnym grupy B w ZS nr 8. Naszym pierwszym rywalem, był  gospodarz, ZS nr 8. Pierwszy set, był dość wyrównany do jego połowy , choć lekką przewagę zawsze miał rywal. Im bliżej końca, nasza drużyna nie potrafiła poradzić  sobie z przyjęciem zagrywki, jak i z samą zagrywką. Efektem tego , głównie wyrzucaniem piłki na aut z  zagrywki, w końcówce , nasz zespół przegrywa seta 23:25. Niestety, lepiej nie działo się  w secie 2., gdzie ZS prowadził od początku, do samego końca wygrywając 25:19, będąc zespołem lepszym pod każdym względem . By myśleć o ewentualnym awansie do strefy pucharowej ćwierćfinałów, Trójkowicze musieli wygrać z Technikum Salezjańskim. Okazało się, że przeciwnik nie podjął walki, przegrywając w meczu 0:2 (8,14). Tym sposobem przechodzimy do dalszych rozrywek, oczekując rywala z pierwszego miejsca  grupy C, który wyłoniony będzie w najbliższą środę.

Chwała wszystkim grającym zawodnikom za przejście do etapu wyższego rozrywek, a czas pokaże na co stać naszą drużynę i czy będziemy walczyć w gronie najlepszych zespołów Strefy Wschód.

W składzie wyjściowym znaleźli się: Maciej Baj 3a – atakujący, Bogusz Szulecki 3c – rozgrywający, Wojciech Majchrowski 3c- przyjmujący, Franek Korta – przyjmujący, Szymon Stasieńko 3d –środkowy, Marek Gosztyła 2e – środkowy i Libero: Tymon Kałużny 2d (kapitan), Kajetan Korwin Kijuć 4d . W kolejnych setach grali: Michał Zhyrko 3a – atakujący, Maks Nowotnik 2a – przyjmujący, Michał Girulski 2d  – rozgrywający, Tymek Drop 1a – atakujący, Adam Spexard 3c – środkowy.