LICEALIADA STREFY WSCHÓD W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW – ELIMINACJE (LO III – LO I i LO III -DON BOSCO

Trudne zadanie zostało postawione naszym siatkarzom w kolejnych meczach Licealiady. Żeby awansować do następnej fazy rozgrywek, musieli w hali ZS Nr 8 wygrać  dwa mecze: z LO I i Don Bosco. I to wygrać po 2:0. Pierwsze spotkanie niezwykle ważne nasi rozgrywają z LO I, zwycięzcą meczu z ZS Nr 8. Duch bojowy w naszej drużynie wydawało by się lepszy   jak w meczu poniedziałkowym.   Zdecydowanie poprawiło się przyjęcie w naszym zespole, co pozwoliło dobrze rozegrać piłkę, a tym samym  skuteczniej atakować, również ze środka siatki. Wygrywamy ten mecz przekonująco, w dwóch setach 25:16 i 25:16.

Pozostał tylko mały kroczek do awansu do półfinałów, rozgrywając spotkanie z najsłabszym zespołem w grupie, z Don Bosco. Miała to być  formalność i tak zapowiadało się po secie 1., wygranym do 10. Ale nagle problemy powstały w secie 2. gdzie rywal wzniósł się na wyżyny, przy słabszej grze Trójkowiczów. Rywale prowadzili przez cały set do wyniku  22:21.  Na szczęście nasi chłopcy zmobilizowali się, zagrali na wysokim poziomie końcówkę seta,  pokonując przeciwnika 25:23 i w całym meczu 2:0

Brawo za dobrą grę i awans do półfinałów.

Wyjściową szóstkę stanowili: Joachim Jasięga 3Bg –kapitan, przyjmujący, Paweł Janas 3Cg – przyjmujący, Antek Kołat 3Dg – atakujący, Wiktor Kotwa 3Dg – środkowy, Kacper Kuchciński 3 Dp – środkowy, Kacper Faliński 3Cp – rozgrywający, Libero: Kajetan Korwin – Kijuć 3 Dp i Tymek Kałużny 1d. Na zmianę wchodzili: Maks Nowotnik 1a -rozegranie. Wojciech Majchrowski 2c – atak, Michał Girulski 1d – rozegranie, Karol Hantke 3Dg – przyjęcie i atak. Maks Kowalski 2a nie wszedł na boisko ale dzielnie dopingował kolegów