Finał Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu

W nowoczesnej pływalni  przy ul.. Wejherowskiej, odbył  się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu. LO III miało prawo wystawić  do finału dwie reprezentacje, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.  Oczywiście wykorzystaliśmy to prawo, choć  skompletowanie ośmioosobowych zespołów okazało  się bardzo trudne. Do ostatniej chwili, tuż  przed zawodami dokonywano zmian w składzie, spowodowanych  absencją  kluczowych  zawodniczek i zawodników, zdziesiątkowanych przez panującą  grypę i wyjazdy szkolne  .

Po wspaniałych występach naszych zawodniczek, Trójkowiczki odnotowały sukces na miarę 3 miejsca w województwie. Indywidualnie, na podium stanęły: Ola Miernikiewicz 1e – 3 m na 50 m. stylem dowolnym, Hania Raczyk  1f – 3 m na 100 m  stylem grzbietowym.

W „ brązowym”  składzie znalazły  się ponadto: Marcelina Słabuszewska 3b, Zofia Tobiasz 2b, Anna Kulesza 1c, Zofia Kołaczkowska, Weronika Partyka,  Julia Kuras – 1e. Rezerwowymi były: Zuzanna Galińska 1f i Dominika Kuś.

Trochę  mniej szczęścia i zarazem  słabszy dzień mieli chłopcy, zajmując  9 miejsce. Jednakże dwa wyniki były godne odnotowania. 1 miejsce na 50 m stylem  dowolnym wywalczył Andrzej Cioska 3d, a 3 m. zdobył Maciek Radecki 2e na 50 m stylem grzbietowym.

W pozostałych konkurencjach pływali: Maciej Mączyński 3d, Paweł Dietrich 2a, Michał Roberts 2d, Dawid Andrzejczak 2e, Filip Tomaszewski 1e, Jakub Haba 1f.

Serdeczne gratulacje Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom za wielką  wolę walki, lepsze i trochę gorsze wyniki.