Mistrzostwa Strefy Wrocław w Pływaniu 2018

Na basenie przy ul. Wejherowskiej odbył się Finał Strefy Wrocławskiej w pływaniu drużynowym. Bardzo dobrze spisały się nasze zawodniczki w sztafecie 8 x 50m stylem dowolnym zajmując trzecie miejsce. Natomiast indywidualne brązowe medale zdobyły: Zosia Kołaczkowska – 50 m stylem grzbietowym – 0:46:58 oraz Zosia Tobiasz – 100 m stylem klasycznym – 1:44:25. Pozostałe zawodniczki mocno walczyły o punkty dla drużyny: Barbara Białynicka (50m stylem klasycznym), Anna Kulesza (50 m stylem motylkowym), Aleksandra Miernikiewicz i Agata Paluszyńska (100 m stylem dowolnym), Julia Pawluk (50 m stylem dowolnym) oraz Hanna Raczyk (100 stylem grzbietowym). Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w punktacji drużynowej ustępując jedynie LO nr VII i LO nr VI
Sztafeta chłopców zajęła drugie miejsce. Trójkowicze aż sześć razy stanęli na podium. Drugie miejsce i srebrne medale zdobyli: Dawid Andrzejczak (50 m stylem klasycznym – 0:39:86), Andrzej Cioska (50 m stylem motylkowym – 0:30:25), Maciej Radecki (100 m stylem grzbietowym – 1:20:05), Konrad Skowron (50 m stylem dowolnym – 0:30:72) i Dominik Frankowski (100 m dowolnym – 0:56:85). Trzecie miejsce i brązowy medal płynąc 100 m stylem klasycznym zdobył Maciej Mączyński – 1:26:08. Dodatkowo punkty dla drużyny zajmując 4 miejsca zdobyli Filip Tomaszewski oraz Michał Roberts. Podczas zawodów nie obyło się bez chwili grozy gdy sędziowie chcieli zdyskwalifikować Maćka Radeckiego. Dopatrzyli się podczas nawrotu błędu technicznego. Na szczęście oddalono ten zarzut. Nie obyło się natomiast bez omyłek wśród organizatorów i już po opuszczeniu basenu przyszła radosna wiadomość, że drużynowo Trójkowicze zajęli drugie miejsce mimo, że podczas dekoracji zawisły na szyjach naszych zawodników jedynie brązowe krążki. W punktacji generalnej naszą szkołę wyprzedził jedynie Gimbasket. Już za dwa tygodnie zmierza się w finale dolnośląskim.