Szóste miejsce siatkarek w Licealiadzie

Na szóstym miejscu we Wrocławiu zakończyły tegoroczną Licealiadę siatkarki LO III. Zadecydował o tym dzisiejszy turniej barażowy, którego stawką był awans do turnieju finałowego. Niestety nasze zawodniczki mimo bardzo ambitnej gry musiały uznać wyższość drużyn LO XV i LO XIII.

Bardzo szkoda zawłaszcza pierwszego meczu z LO XV przegranego 0:2 (15:25,21:25). Na pierwszego seta nasze zawodniczki tradycyjnie już ,,nie dojechały” , a grę rozpoczęły w połowie drugiego odrabiając stratę kilku punktów. Wyszliśmy nawet na prowadzenie 19:18 ale końcówka należała do gospodyń turnieju.

Drugie spotkanie pokazało, że awans do finału nie był poza zasięgiem naszego zespołu. Grając ambitnie i unikając prostych błędów toczyliśmy bardzo wyrównany pojedynek z silnym zespołem LO XII. Mimo dobrej, a chwilami bardzo dobrej gry, minimalnie przegrywamy ten mecz 1:2 (19:25,25:20,11:15).

Skład zespołu w dniu dzisiejszym: Weronika Kocik 3b, Kaja Zawiska 3b, Ewa Załupka 3e, Julia Zubrzycka 2c, Paulina Błądek 2d, Michalina Janik 2d, Karolina Kucharczyk 2d, Karolina Łukasik 2d,Wiktoria Dudzińska 1a, Maria Skrzypczyńska 1b, Julia Zuba 1b, Gabriela Iwaneczko 1f.

Gratulacje i podziękowania dla całego zespołu za tegoroczne występy we wrocławskiej licealiadzie.

Szczególne podziękowania dla Weroniki Kocik z 3b, która przez trzy lata, z sukcesami, reprezentowała LO III na parkietach siatkarskich. Dzisiejsze mecze były jej pożegnaniem z naszą drużyną. Życzymy sukcesów sportowych i osobistch.