Półfinały Mistrzostw Wrocłąwia w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2017/18

W hali LO V rozegrany został turniej półfinałowy Mistrzostw Wrocławia w Piłce Siatkowej z udziałem drużyny LO III. W pierwszym spotkaniu rywalem naszego zespołu były gospodynie z LO V. Nasze zawodniczki rozpoczęły mocno stremowane i nieco zagubione w nowoczesnej i dużej hali i przegrały wyraźnie pierwszego seta do 13. Drugi set wyglądał już znacznie lepiej. Mimo początkowego prowadzenia LO V, dziewczęta nie poddały się, walczyły ambitnie i toczyły wyrównany pojedynek. Końcówka należała jednak do rywalek, które zwyciężyły do 19

Po tej porażce nasza drużyna musiała pokonać silny zespół LO XII aby zachować szansę na awans. Dziewczęta wyszły bardzo zmobilizowane i rozegrały najlepszy mecz w sezonie. W secie pierwszym narzuciły swoje warunki gry i zwyciężyły wyraźnie do 15. Początek drugiego seta to kontynuacja naszej dobrej gry i kilkupunktowa przewaga. Gdy wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie łatwo odrodziła się dwunastka i doprowadziła do stanu 20:20. Emocjonująca końcówka należała do naszych dziewcząt które zwyciężyły do 23.

W trzecim spotkaniu LO V pokonało LO XII 2:0 co dla naszego zespołu oznacza awans do najlepszej ,,szóstki” Wrocławia i walkę w turnieju barażowym o wejście do ,,czwórki”. Gratulacje dla dziewcząt i powodzenia w poniedziałek.

Skład zespołu: Weronika Kocik 3b, Kaja Zawiska 3b, Ewa Załupka 3e, Oliwia Kropidłowska 2a, Julia Zubrzycka 2c, Paulina Błądek 2d, Michalina Janik 2d, Karolina Kucharczyk 2d, Karolina Łukasik 2d, Karolina Kalinowska 2d, Wiktoria Dudzińska 1a, Maria Skrzypczyńska 1b, Julia Zuba 1b, Gabriela Iwaneczko 1f.