Wrocławska Licealiada w p. siatkowej chłopców – ćwierćfinały

Siatkarze długo oczekiwali na swoje pierwsze, reprezentacyjne występy. Wyczekiwanie długie ale i szczęśliwy finał turnieju w ramach rozgrywek ćwierćfinałowych Wrocławskiej Licealiady . Awansowaliśmy do półfinałów tych rozgrywek, pokonując w meczach kolejno: EZN i gospodarzy – Zespół Szkół Logistycznych.

W pierwszym spotkaniu, naszym rywalem był EZN, zespół bardzo wysoki i z dużymi umiejętnościami siatkarskimi. W pierwszym secie, nasi siatkarze bardzo pozytywnie zaskoczyli wszystkich, wygrywając bez większych problemów seta do 15. Tylko początek był wyrównany, by z kolejnymi piłkami różnica się zwiększała, dzięki koncertowej grze Trójkowiczów. Dobre przyjęcie, obrony trudnych piłek, rozegranie i skuteczne ataki, blok zatrzymujący przeciwnika,  pokazały koncentrację  zespołu i chęć zwyciężania. Drugi set, to już trochę problemów w przyjęciu, a i rywal przebudzony zaczął punktować  w ataku. Najciekawsza była końcówka seta, gdzie po wyrównaniu naszego zespołu do wyniku 22:22, raz jeden, to drugi zespół ciekawymi zagraniami chciał wygrać tego seta. Przy wyniku 27:26,  zagrywka Franka Korty zakończyła seta 28:26 i mecz 2:0 dla reprezentacji LO III.

Na drodze do awansu stanął kolejny zespól, ZSL którego pokonanie dawałoby awans do kolejnego etapu rozgrywek. Rywal okazał się wymagającym zespołem ale tylko w początkach setów, gdzie w kolejnych , bardzo dobrych zagraniach Maksa, Wojtka i Franka K. w ataku, zarówno z pierwszej, jak i drugiej linii, zwiększaliśmy przewagę do wyników końcowych setów. Również środki; Marek i Szymon, dzięki dobrym dograniom piłki, m.in. przez Tymona Kałużnego – libero i błyskotliwym wystawom Bogusza , mogli pokazać swoje umiejętności na tej pozycji. Szansę pokazania się  w grze mieli również Michał Kołat – libero, Franek Dołasiński na przyjęciu i Michał Girulski w rozegraniu. Sety zakończyły się wynikami: do 17 i 18, i końcowo 2:0  dla naszej drużyny.

Tym sposobem uzyskaliśmy upragniony awans do półfinału, który odbędzie  się już w środę 29.11, w ZS Nr 8 na Reja. Rywalami będą: ZS Nr 8, LO IX i ZS Nr 3.

Póki co, cieszymy się dobrą grą naszego zespołu, pełnym zaangażowaniem i co ważne, wolą  walki. Wielkie gratulacje dla grających i tych, którzy wspomagali dopingiem , dobrym słowem , niestety nie dostając szansy gry dzisiaj ale z serduchem zagrzewając do gry swoich kolegów. Brawo !!!

Na boisku, w szóstce wystąpili: Tymek Kałużny 3d – libero, kapitan zespołu, Bogusz Szulecki 4c – rozgrywający, Maks Nowotnik 3a – atakujący, Wojtek Majchrowski 4c i Franek Korta 2c – przyjmujący i środkowi: Szymon Stasieńko 4d i Marek Gosztyła 3e. Wchodzili do gry ponadto Franek Dołasiński 3c – przyjmujący, Michał Girulski 3d – rozgrywający i libero – Michał Kołat 2b. W składzie, równie dobrzy ale bez gry: Michał Zhyrko 4a – atakujący, Michał Kozioł 2b – przyjmujący i środkowi: Tymek Drop – 2a i Maciek Marek – 2b. Dzięki im za gotowość do gry.