Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego ‘23/’24 wręczenie nagród Laureatom Roku ‘22/’23 i Festiwal Sztafet SZS Dolny Śląsk.

Reprezentanci LO III wielu dyscyplin sportu, wzięli udział w podsumowaniu sportowego r.szk. ‘22/’23, Inauguracji Roku Sportowego ‘23/’24 oraz w  Festiwalu Sztafet na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze. W otwarciu nowego roku sportowego uczestniczyły władze samorządowe, oświatowe. Dla nas najważniejszą i najprzyjemniejszą częścią tej imprezy, było wręczenie wyróżnienia, nagrody za zajęcie I miejsca za rok ubiegły we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Śląsku. Brawo Trójkowicze, to niebywały, Wasz sukces, powtarzany już od jakiegoś  czasu!

Częścią  sportową tego dnia, był Festiwal Sztafet, w którym uczestniczyły szkoły podstawowe i średnie, zaproszone na Inaugurację. W tej rywalizacji, nasza szkoła wystawiła sztafety dziewcząt : 4 x 100 m dziewcząt (Kasia Ciszek 3d, Natalia Dańkowska 4d, Julia Kienik 1ai Zuzia Ignaszewska 2a )– medal srebrny i mieszana 4 x 200 m (Julia, Zuzia i Mikołaj Nowowiejski 3d oraz Karol Solarek 1a. Chłopcy w sztafecie 4 x 100 m wystąpili w składzie: Tymek Kałużny 3d, Maks Nowotnik 3a, Wiktor Grzybalski 3c i Mikołaj Matusiak 4d oraz w sztafecie szwedzkiej: 100 m – Tymek, 200 m – Mikołaj N. , 300 m – Mikołaj M. i 400 m – Maks. Gratulacje za włożenie w rywalizację całego serducha i za niezłe wyniki sztafet, w których niektórzy startowali po raz pierwszy na poszczególnych dystansach.