Ćwierćfinał Strefy Wschód w piłce siatkowej chłopców

Kolejnym etapem walki o Mistrzostwo Strefy Wschód  w piłce siatkowej chłopców są ćwierćfinały. Nasza reprezentacja trafiła na zespół zwycięski Gr. C – EZN, mecz został rozegrany awansem w hali MCS. Przystąpiliśmy do niego w składzie: Bogusz Szulecki 3c – rozegrywający, Maciek Baj 3a – atakujący, Wojtek Majchrowski 3c- przyjmujący, Franek Korta 1c  przyjmujący, Szymon Stasieńko 3d – środkowy,  Marek Gosztyła 2e – środkowy i Libero: Kajetan Korwin – Kijuć 4d i Tymek Kałużny 2d (Kapitan). Gra od początku nie kleiła się naszym reprezentantom. Efektem tego były zmiany Maćka na Franka Dołasińskiego 2c na ataku i Maksa Nowotnika 2a za Wojtka, z którym zmieniali się w całym meczu. Set 1. zdominowany przez rywali, choć do jego połowy dość wyrównany w  wyniku. Nasi chłopcy nie wznieśli się na wyżyny gry, równając poziomem do „sędziego” zawodów. Przegrywamy dość znacznie, bo do 17. Set drugi podobnie się układał, czyli nie najlepiej. Słabe przyjęcie , ataki ze zmiennym szczęściem. Jednak w końcówce seta nastąpił nagły zryw Trójkowiczów, dość duża przewaga punktowa…. by w końcówce pozwolić przeciwnikowi zrównać  się na 23:23. Gra na przewagi udała się naszym chłopakom, wyrywając 28:26. Wydawało się, że zwycięstwo w secie drugim poniesie Trójkowiczów w secie decydującym. I tak działo się prawie przy wyrównanej grze do 8:6. I to by było na tyle, bo końcówka dla rywali, w  której dwie ostatnie akcje oddane przeciwnikowi bez gry dają przegraną 13:15 i w meczu 1:2. Kończymy naszą przygodę w rozgrywkach na bardzo niskim , 5.  miejscu.

Podziękowania dla zespołu za występ w Licealiadzie, z nadzieją, że z czasem, przy dużej pracy treningowej powrócimy w przyszłym roku do gry o Mistrzostwo Wrocławia.

W meczu uczestniczyli też: Michał Girulski 2d, Michał Zhyrko 3a i Tymek Drop 1a.

Przed nami jeszcze Liga Siatkówki, gdzie będzie można zgrywać  się i szlifować swoje umiejętności.