Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego ‘22/’23 i Festiwal Sztafet Lekkoatletycznych

Osiem najlepszych szkół we Współzawodnictwie Sportowym Szkół na Dolnym Śląsku w roku szkolnym 2021/2022 zostało zaproszonych do Jeleniej Góry na Inaugurację Sportowego Roku Sportowego na której, jako Laureat Współzawodnictwa, znalazło się LO III.

Przy zmiennej pogodzie; wiatr, deszcz, grad i upragnione słońce nastąpiło uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród najlepszym szkołom we współzawodnictwo w roku ubiegłym. Na najwyższym podium wśród nagrodzonych, oczywiście Trójkowicze, którzy odebrali baner „Mistrz Dolnego Śląska” w Licealiadzie Młodzieży 2021/2022 oraz nagrodę pieniężną. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu , jeszcze raz serdeczne podziękowania (baner będzie można  niebawem podziwiać w szkole).

Po tej oficjalnej uroczystości z udziałem władz Jeleniej Góry i zaproszonych Mistrzów sportów zimowych, odbyły się pierwsze finały dolnośląskie w ramach Festiwalu Sztafet Lekkoatletycznych. Trójkowicze w klasyfikacji łącznej uplasowali się na 3. miejscu.  W poszczególnych sztafetach, nasze zespoły uplasowały się na wysokich miejscach i tak:

1. miejsce dziewcząt w sztafecie 4 x 100 m w składzie: Katarzyna Ciszek2d, Natalia Dańkowska 3d, Karolina Hildebrandt 2c i Olimpia Szymańska 2e.
  2. miejsce dziewcząt w sztafecie szwedzkiej: Jaśmina Cwajda 2e (100 m), Olimpia Szymańska (200 m), Katarzyna Ciszek (300 m) i Natalia Dańkowska (400 m).
  3. miejsce chłopców w sztafecie szwedzkiej w składzie: Ignacy Bronowicki 2c (100 m), Piotr Jopek 2c (200 m), Mateusz Rzeźnik 2c (300 m) i Szymon Pyzik 2e (400 m).
  4. miejsce chłopców w sztafecie 4 x 100 m (niskie miejsce w wyniku błędnej decyzji sędziów) Skład: Maksymilian Nowotnik 2a, Mikołaj Dykiert 2a, Mateusz Rzeźnik, Ignacy Bronowicki .

I niestety, niesklasyfikowana sztafeta mieszana 4 x 200 m (pechowy upadek zawodnika): Szymon Pyzik, Kinga Borowska 2e, Wiktor Grzybalski 2c, Karolina Hildebrandt.

Gratulacje za reprezentowanie LO III, wysokie miejsca w sztafetach, zaangażowanie i wolę walki dla całej drużyny.