Siatkarze Trójki w Finale Licealiady Wrocławskiej w piłce siatkowej chłopców!

W hali LO III rozegrany został kolejny etap rozgrywek Wrocławskiej Licealiady w piłce siatkowej chłopców. Barażowy turniej, który miał rozstrzygnąć o czwartym zespole Finału tych rozgrywek (Junior, LO XII, LO X już tam są), składał się z trzech drużyn: MWSLiT , LO VIII i gospodarzy – LO III. Nasza reprezentacja rozpoczęła turniej z MWSLiT. W pierwszym secie, nasi chłopcy wręcz roznieśli rywala, wygrywając 25:9, prezentując bardzo dobrą grę we wszystkich elementach. W secie 2., goście pozbierali się, prezentując bardziej wyrównaną walkę, stwarzając już więcej problemów naszym zawodnikom. Jednakże od początku gra i wynik były kontrolowane, a partia skończyła się zwycięstwem 25:17, a cały mecz 2:0. Po małej przerwie, przystąpiliśmy do kolejnego meczu z LO VIII. I tu zaczęły się schody. Początek należał do rywala, który pokazał bardzo dobrą grę w obronie, przyjęciu piłki, mocne i skuteczne ataki. Trójkowicze nie potrafili znaleźć dobrej recepty na te zagrania przeciwnika, grając równie dobrze ale mniej skutecznie. Przegrywaliśmy 4:7, 11:16, 15:17), by zerwać się w końcówce, doprowadzając do remisu 23:23. Opanowanie naszych graczy, skuteczny atak w boisko w pierwszej wymianie i następnej akcji, zakończonej asową zagrywką dają nam dwa punkty i wygraną 25:23. Set 2. to trochę powtórka pierwszego. Prowadzenie rywala , dochodzenie naszych do kontaktu punktowego, ponownie odskakiwanie przeciwnika na kilka punktów i tak do wyniku 19:21. Dobrze, że w nasz zespół wstąpił duch walki, chłopaki punktują zagrywką, akcje zaczynają się kleić, gra jest taka, jaką zawsze chcielibyśmy widzieć. Triumf, radość po ostatniej piłce zwycięskiego seta, którego wygrywamy 25:22 i cały mecz 2:0. Jest to zwycięstwo na miarę awansu do Finału Licealiady Wrocławskiej. Po paru latach będziemy znowu walczyć o medale Mistrzostw Wrocławia. Turniej rozegrany zostanie 29.03. br. W LO XII.
Gratulacje i brawo za grę całego zespołu, grającego zarówno na boisku jak i poza nim, tej części , która na ławce wspomagała, zagrzewała gorącym dopingiem swoich kolegów.
W meczu grali: Joachim Jasięga kl. 3Bg – kapitan, przyjmujący, Paweł Janas 3Cg –przyjmujący, Antek Kołat 3Dg – atakujący, Kacper Faliński – 3Cp –rozgrywający, Wiktor Kotwa 3 Dg-środkowy, Karol Hantke 3Bg – środkowy i Libero: Kajetan Korwin –Kijuć 3Dp. Ponadto Trójkę reprezentowali: Maks Nowotnik 1a, Michał Girulski 1d, Tymek Kałużny 1d, Oskar Kalinowski 2a, Wojtek Majchrowski 2c, Kacper Kuchciński 3Dp.